Кишкова непрохідність

Зав. відділенням візуальної діагностики Корабльова М.В. Кишкова непрохідність – дуже важка патологія, що виникає при закупорці сторонніми тілами (близько 80% випадків), пухлиною (5%), при завороті або інвагінації 5; ), а також при паралічі кишечника (близько 10%). Без своєчасного та грамотного лікування тварина може загинути у строк від 2 до 7 днів (у людини цей період 1-3 дні).

Стає, що в організм вихованця через органи травлення потрапляють різні предмети. Як правило, до цього схильні молоді тварини, які в процесі гри проковтують кістки, каштани, м'ячики, новорічний дощик, поліетиленові кульки, іноді голки і навіть скловату.

Інородне тіло може застрягти в будь-якому відділі шлунково-кишкового тракту. Був випадок, коли в кішки різко побіліло око, оскільки вона хотіла проковтнути голку, яка увійшла в око через тверде небо в ротовій порожнині. Її виявили лише на рентгенівському знімку.

Переважна більшість сторонніх тіл застряє, звичайно, у тонкому кишечнику. При несвоєчасному зверненні до лікаря тварина гине від інтоксикації та волемічних порушень крові через некрозу стінки кишки та подальшого перитоніту.

При симптомах кишкової непрохідності розвивається прогресуюче багаторазове блювання (приступи можуть бути кожні 30-50 хв), болючість живота, затримка випорожнень і газів, втрата ваги, млявість, апатія. Обстеження хворого має бути стандартним. Це збирання анамнезу, огляд, термометрія, пальпація.

При підозрі на кишкову непрохідність роблять рентгенографію у бічному положенні лежачи (можна виявити рентген-контрастні сторонні тіла, такі як кістки, металеві предмети, щільні калові маси). У неясних випадках роблять рентгенографію із сульфатом барію (рентген-контрастна речовина, яка задається через рот із водою). Потім робиться серія послідовних знімків із певними часовими проміжками для оцінки часу та якості пасажу кишкового вмісту.

В той же час діагностика кишкової непрохідності є однією з найскладніших!

Деякі сторонні тіла м'які або дрібні, можуть бути прозорі для рентгенівських променів, а отже, невиразні на знімку. У сумнівних випадках, при підозрі на кишкову непрохідність, коли довести її за допомогою пальпації, УЗД чи рентгенографії не вдається, доводиться проводити діагностичну лапаротомію. Це дозволяє, як підтвердити факт непрохідності і в подальшому провести необхідне хірургічне лікування. лікування, так і, у випадку nbsp; динамічної непрохідності, виконати  лікувальну мезентеріальну блокаду.

Після таких операцій тварина потребує інфузійної терапії протягом кількох днів, оскільки прийом їжі відразу після операції неможливий.

Як правило, своєчасно діагностована кишкова непрохідність легко піддається лікуванню, в той же час запущені випадки кишкової непрохідності закінчуються летально внаслідок перфорації кишечника, перитоніту, зневоднення та електролітних порушень.

 
Наші контакти
×
Залиште повідомлення

Ми зв'яжемося з Вами

найближчим часом

*Поля є обов'язковими для заповнення