Збираєтесь на відпочинок і не знаєте куди влаштувати вихованця?

З огляду на сучасний темп життя далеко не завжди виходить планувати, більшість рішень і дій приймаються спонтанно. Людина – істота адаптивна та мобільна на відміну від братів наших менших. Нашим вихованцям не поясниш, чому господаря не буде вдома і з яких причин їх із собою не беруть у подорож. Але, збентежено залишається не тільки тварина, а й сам власник, тому що виникає питання: «А куди ж прилаштувати улюбленця на час моєї відсутності?».


            Існує кілька варіантів, які мають свої переваги та недоліки:

              1. Готель/готель для тварин. Пропозиції варіюються за ціною та умовами утримання, які часто залежать від виду, розмірів тварини та індивідуальних вимог щодо догляду. Плюсами таких готелів є: якщо ваш малюк звик до постійної уваги, то браку спілкування з іншими тваринами або людиною у нього не буде; постійний контроль за станом постояльців готелю; виконання різних вимог власників (наприклад: якщо ваш вихованець звик спати на дивані з певного виду матеріалу, то для вас знайдуть такий і включать його у вартість;). Мінуси: на жаль, як показує практика, при прийомі тварини немає чіткого контролю за виконанням вакцинацій. та профілактичних обробок від паразитів; найвища вартість.

           2. Стаціонар/готель при ветеринарній клініці. Вартість такої послуги в клініках знаходиться практично в однаковому ціновому діапазоні, оскільки перелік функцій, як правило, стандартний. Плюси: постійний контроль з боку висококваліфікованого персоналу та швидка допомога у критичній ситуації; строгий контроль за дотриманням термінів вакцинацій та профілактичних обробок, асептиці та антисептиці. Мінуси: невеликий вибір додаткових опцій для догляду за вихованцем; можливий контакт із хворими тваринами, якщо для стаціонару не передбачено окреме приміщення.

            3. Приватна перетримка (вдома). Найбільш непередбачуваний варіант щодо умов утримання та відношення до тварин. Такий варіант, як правило, вибирають за рекомендацією друзів або знайомих.  Плюсом є те, що, якщо роботу виконують сумлінно, то всю увагу приділяють лише одній чи невеликій кількості тварин; "домашня" обстановка, якщо вихованець не звик до суспільства інших тварин. Мінуси: жодного документального підтвердження існування  організації;  часте приховування проблеми з твариною, що знову з'явилася; ніяких офіційних документів про прийом постояльця.

             4. Залишити у друзів/знайомих. У такому випадку ви зможете контролювати стан вашого улюбленця практично завжди і не боятися, що від вас приховують якусь погану новину за станом тварини. Якщо у людей, яким залишаєте вихованця, немає досвіду утримання тварин, то провести інструктаж що і як робити, і куди у разі непередбаченої ситуації звертатися.                    

           5. Залишити вдома одного. Залежить від кількості днів та характеру вихованця. Питання щодо корму, води та зміни наповнювача, за великого бажання, можуть бути повністю автоматизовані за допомогою спеціальних диспенсерів корму, води та «довгоживучого» наповнювача. Але є кілька вагомих мінусів: відсутність контролю стану тварини; непередбачуваність подальшої поведінки тварини після вашого повернення; про своє житло ви можете не впізнати, а точніше те, що від нього залишиться. Поняття «образитися на власника» у свійських тварин – дуже поширене явище, яке надалі може виявлятися відмовою від корму, води, справлянням потреби в нехарактерних місцях, млявістю, зміною звичок. На жаль, ймовірність такої поведінки можлива у будь-якому варіанті.

            Варто зауважити, що немає єдиного сценарію розвитку подій, кожен індивідуальний випадок. І коли виникне потреба залишити тварину на деякий час без господаря, то перевірте, чи все виконано з Вашого боку: зроблена чергова комплексна вакцинація, проведена обробка від екто- (блохи, кліщі) та ендопаразитів (гельмінти), тварина клінічно здорова, вихованець соціалізований і може йти на контакт з іншими людьми та тваринами.

 
Наші контакти
×
Залиште повідомлення

Ми зв'яжемося з Вами

найближчим часом

*Поля є обов'язковими для заповнення