Піометра (гнійний ендометрит)

Зав. відділенням візуальної діагностики Корабльова М.В.Піометра - це одне з найпоширеніших захворювань собак і кішок старше 6-річного віку. Це дуже небезпечне захворювання, при якому тварина потребує негайного лікування. При відкритій формі гній виділяється з матки, при закритій – накопичується в матці (велика ймовірність розвитку ендотоксемії та сепсису). У великих собак об'єм гнійного ексудату. може досягати 6-8 л, у кішок від 100 мл до 1 л.

Причини захворювання: гормональні порушення, проникнення бактеріальної інфекції в матку в період тічки, стреси, часті випадки, застосування гормональних препаратів. Сприятливі чинники – це малорухливий спосіб життя, зайва вага. Хворіють тварини, що народжували і не народжували, частіше старше 6-ти літнього віку.

Симптоми: підвищена температура (не завжди), відмова від корму, пригнічення, блювання, підвищена спрага, часте сечовипускання, затяжна тічка, гнійні виділення з піхви, збільшення живота в об'ємі, іноді блювання. У запущених випадках поліорганна недостатність, перитоніт, сепсис, можливий смерть.

Діагностика захворювання: огляд лікаря, з обов'язковою термометрією, пальпацією живота, загальний аналіз крові (лейкоцитоз + зсув вліво, УЗД (гомогенне збільшення рогів матки), іноді рентген та біохімічний аналіз крові (підвищений рівень сечовини та креатиніну), аналіз сечі ( низька щільність, протеїнурія, піурія).

Лікування Стан пацієнта стабілізують для проведення хірургічної стерилізації тварини (видалення яєчників і матки) шляхом внутрішньовенного введення рідин, призначення бактерицидних антибіотиків та корекції кислотно-основних та електролітних порушень.

Профілактика: планова стерилізація тварини, уважне спостереження за станом тварини в період після течки (1-4 міс.), не відтягувати звернення до лікаря у разі виявлення вищеописаних симптомів.

Пам'ятайте, що вилікувати піометр самостійно не можна – це може призвести до виникнення перитоніту, ускладнень (гепатит, панкреатит, ниркова недостатність) і може призвести до загибелі тварини.

При своєчасній діагностиці та правильному лікуванні тварина одужує через 8-10 днів після оперативного втручання.

 
Наші контакти
×
Залиште повідомлення

Ми зв'яжемося з Вами

найближчим часом

*Поля є обов'язковими для заповнення